تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
آنچه درباره دوران عقد بهتر است بدانید

tafrihblog

عمومی ، بازی و سرگرمی

آنچه درباره دوران عقد بهتر است بدانید

  آنچه درباره دوران عقد بهتر است بدانید

 

طبق عرف جامعه‌ ما پیوند سه وهله دارد؛ نامزدی، عقد و عروسی. در زمان عقد دختر و پسر خودشان را برای آغاز زندگـی مشترک آماده می نماینند. در این زمان دختر در حال آماده نمودن جهیزیه و پسر هم به دنبال آماده کردن منـزل و شرایط مالی می باشد. از طرف دیگر، زمان عقد مدل کوچکی از زندگـی مشترک می باشد. زندگـی مشترک شرایط و نیازهایی دارد که همسـران می بایست پیش از آغاز آن، از طریق آموزش خود را برای داخل به زندگـی تازه آماده نماینند. پس هدف از زمان عقد آمادگی فیزیکـی و روانی همسـران برای شـروع زندگـی مشترک می باشد.

برای چی دعوا می کنید؟

بیشـتر پرسش می کنند که چرا در زمان عقد اختلاف و مشاجره میـان همسـران زیاد می باشد. در جـواب این پرسش می بایست گفت چنان چه دختر و پسری می‌دانند به درد هم می‌خورند و مساله ساختاری در رابطه‌ آنان وجود ندارد باز هم شانس دارد مبتـلا مساله شوند؛ اصطکاک‌های درون رابطـه زیـادتر به علـت دارا نبودن آشنایی با مهارت‌های زندگـی می باشد. پس روان‌شناسان زمان عقد را برتریـن زمان برای مهارت‌ آموزی معرفی کرده اند چون فرد پیش از پیوند تنها بوده ولی هم اکنون رابطـه تازه ای با همسـر و اما با خانواده و فامیل او، پیدا نمـوده است و ضمناً می بایست اطلاع داشته باشد نیازهای همسـرش را چطور می‌تواند بشناسد و رفـع نماید؟
اوج عدالت در رابطـه زناشویی این می باشد که اثبات نمایید : «او دوست ندارد. می‌خواهد فلان کار را انجام دهد و من نبایستی وادارش کنم»

نیاز های همسر را بشناسید

مهم‌ترین مورد در زمان عقد شناسایی نیازهای همسـر می باشد. توصیه‌های پایین به همسـران جوان کمک می‌کند:

یکسری از نیازها در جنس مخالف مشترک می باشد و متاسفانه ما در شناسایی آنان بسیار ضعف داریم. از طریق کتاب‌های روان‌شناسی معتبر تا میزانی خواهید توانست در مـورد نیازهای جنس مخالف اطلاعات کسب نمایید .در قدم بعدی می بایست نیازها و خصوصیات ویـژه همسـرتان را بیشتر بشناسید. ضمناً همیشه یادتان باشد که خصوصیات شخصیتی نامناسب به آسانی تغییر نخواهند کرد الا با روان‌درمانی.

نیازهای عاطفی همسـرتان را بشناسید. خانـم و آقـا تفاوت‌های بیشتری با هم دارند. در این رابطـه دیگر نخواهید توانست حسب قاعده مجردی خود رفتار نمایید . اوج عدالت در رابطـه زناشویی این می باشد که قبول نمایید : «او دوست ندارد. تمایل دارید فلان کار را انجام دهد و من نبایستی به وادارش کنم». پس زمان عقد برتریـن وقـت برای شناسایی خصوصیات ویـژه همسـر و پذیرش آنها می باشد. می بایست به ویژگی‌های وی احترام بگذاریم و کوششی برای تغییرشان نکنیم؛ اما منظور خصوصیات شخصیتی نرمال مثل درون گرایی یا برون گرایی می باشد و این را در رفت و آمدها و دیدارها متوجه می شوید.در زمان عقد نسبت به رابطـه زناشویی اطلاعات کسب نمایید . اطلاعاتی که پیش از ازدواج کسب نموده اید عموما درست و موفق نمی باشند؛ هر شخصی نیازهای ویـژه خودش را دارد و تمام انسان ها و همه خانم ها نیازشان مشترک نمی باشد.

زمان عقد؛ دوران شناخت

بیشـتر از اشخـاص با عـلت ها غیرمنطقی ازدواج نموده اند و در زمان عقد وجود نقص در رابطـه آنها معیـن می‌شود. چنان چه که مساله آنها ساختاری باشد، چنان چه در این زمان جدا گردند خیلی مناسـب تر از این می باشد که عروسی کنند و زیر سقف مشترک بروند. در واقع زوج‌های نامناسب در زمان عقد به نداشتن تناسب خود پی می‌برند. در این وهله خواهند توانست به مشاور رجوع نمایند و چنان چه پـس از بررسی‌ها معیـن گـردد که مساله آنها ساختاری نیست، مشاوره می‌تواند رابطـه آنها را به تعادل برساند. اما بعضـی از همسـران فکر می‌کنند عقد به این معنی است که ازدواج تکمیل نشده و راه برگشتی وجود دارد؛ سرانجام با هر گره‌ای در رابطـه به طلاق فکر کنند که این هم درست نیست.

موضوع : عشق و ازدواج,
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در پنجشنبه 4 مرداد 1397ساعت 16:58 توسط farnazi | تعداد بازديد : 1001 | |